Img1<< Späť
 
8. decembra 2008 15:52

eCOLKO nová verzia 3.6.95

Je pripravená nová verzia aplikácie eCOLKO v3.6.95.

 

Zmeny:

- eJCD – Nové - Prispôsobenie prepočtu EUR->cudzia mena (a späť) na formulári JCD
- Intrastat – Nové - Prispôsobenie prepočtu EUR->cudzia mena (a späť) pri kumulácii a pri generovaní exportného XML súboru
- eCOLKO – Nové - Import nového kurzové lístka z ECB (European central bank)

 

Popis k verzii:

 

Vo verzii programu eCOLKO v3.6.95 sú zahrnuté zmeny ohľadom prechodu Slovenskej meny na menu EURO. Zmena sa jedná modulov eJCD a Intrastat. Zmena modulu eJCD zahŕňa zmenu prepočtu národnej meny (EUR) na cudzie menu (napr. USD) a naopak. V module Intrastat boli zmeny realizované pri kumulácii a pri generovaní exportného XML, zmeny sa týkali tiež prepočtu cudzej meny (napr. USD) na národnú menu (EUR).

 

Upozornenie:

Od 1.1.2008 nebude aktuálne (denné) kurzy uverejňovať Národná Banka Slovenska ale bude ich uverejňovať ECB (European Central Bank) na stránke NBS bude odkaz na aktuálne kurzy t.j. na stránku ECB http://www.ecb.europa.eu/stats/exchange/eurofxref/html/index.en.html. Na základe týchto zmien zverejňovania kurzového lístka bola v programe implementovaná podpora toho nového kurzového lístka (t.j. http://www.ecb.europa.eu/stats/eurofxref/eurofxref-hist-90d.xml). Takže od 1.1.2009 sa bude dať do aplikácie eCOLKO importovať súbor „eurofxref-hist-90d.xml“, ktorý obsahuje kurzy za posledných 90 dní. Kurzový lístok „eurofxref-hist-90d.xml“ je možné importovať buď stiahnutím číselníka a následným uploadom do aplikácie eCOLKO „Služby \\ Import \\ Import číselníkov a kurzových lístkov“ alebo sa dá stiahnuť cez formulár „Číselníky \\ Intrastat \\ Kurzový lístok \\ Import kurzového lístka z Internetu“.

 

Aplikácia je naprogramovaná tak, že automaticky od 1.1.2009 bude používať novú menu EUR a s tým spojené prepočty vo všetkých moduloch. Modul eJCD je viazaný na dátum podania deklarácie t.j. ak dátum podania deklarácie je neskorší ako 1.1.2009 tak sa bude používať EUR. Modul Intrastat je viazaný na obdobie podania hlásenia. T.j. hlásenie za obdobie 12 / 2008 je viazané na menu SKK (takže toto hlásenie môžeme dokončiť aj 15.1.2009) a hlásenie za obdobie 1 / 2009 je viazané na menu EUR. Pri importe číselníka „eurofxref-hist-90d.xml“ sa importujú iba kurzy po dátume 1.1.2009.

 

Čo sa týka modulu eTranzit, tak zmeny okolo EUR boli už realizované vo verzii verzia 3.6.80 z 14.08.2008.

HĽADAJ

Nový moderný CMS
systém na tvorbu a údržbu webových stránok - rýchlo, jednoducho a lacno

© weBase